Druga porażka w międzynarodowych zmaganiach szczypiornistek z Lubina

Piłkarki ręczne Zagłębia przegrały we własnej hali z broniącym trofeum francuskim Les Neptunes de Nantes 26:27 w drugiej serii meczów grupy B Ligi Europejskiej. Mistrzynie Polski pozostają bez wygranej w rozgrywkach.

Początek meczu mógł wskazywać, że kibice w Lubinie obejrzą jednostronne widowisko, a zespół z Francji, który w zeszłym roku wygrał Ligę Europejską, łatwo sięgnie po zwycięstwo. Les Neptunes zupełnie zdominowały w pierwszych fragmentach Zagłębie i po niespełna 10 minutach prowadziły już 4:0. Niemoc w zdobywaniu goli przełamała dopiero Emilia Galińska i od tego momentu spotkanie było bardziej wyrównane. Prawdziwa pogoń Zagłębia rozpoczęła się jednak dopiero od stanu 5:11. Przez dziesięć minut podopieczne Bożeny Karkut dały sobie rzucić tylko dwa gole, a same w tym czasie zdobyły aż siedem i na przerwę schodziły przegrywając jedną bramką (12:13).
Druga połowa był już wyrównana od samego początku i długa trwała wymiana cios za cios. Na niewiele ponad trzy minuty przed końcem do siatki trafiła Karolina Kochaniak-Sala i zrobiło się 26:24 dla Zagłębia. Chwilę później zespół z Francji zmniejszył straty, a następnie wykorzystał grę w przewadze po wykluczeniu Kochaniak-Sali i ponownie był remis (26:26).
Do końca pozostawała niespełna minuta i piłkę miało Zagłębie. Brazylijka Patricia Machado Matielli popełniła jednak błąd i rywalki wyprowadziły atak, po którym równo z końcową syreną zdobyły zwycięskiego gola.
W zespole Les Neptunes w bramce przez większa część meczu stała Adrianna Płaczek. Polka na 38 rzutów wybroniła 13.
Kolejnym rywalem Zagłębia 22 stycznia będzie lider grupy B – niepokonany po 2 kolejkach niemiecki BBM Bietigheim.
Zagłębie Lubin – Les Neptunes de Nantes 26:27 (12:13)
Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Monika Wąż –…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.