Dolnośląskie: 5 nowych przypadków zakażenia; w sumie w regionie 150 osób zakażonych

Potwierdzono 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i w sumie w regionie jest ich 150 – podały w środę wieczorem służby wojewody dolnośląskiego. W środę na Dolnym Śląsku zmarły z powodu tej choroby 3 osoby, a liczba ofiar śmiertelnych w regionie wzrosła do 5.

„Cztery osoby przebywają w szpitalach, a jedna nowa zakażona osoba jest w izolacji domowej” – napisano w komunikacie.
W środę po południu służby poinformowały, że zmarł 71-letni pacjent, który przebywał w szpitalu w Bolesławcu.
W nocy z wtorku na środę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarło dwóch pacjentów. 41-letni mężczyzna przebywał na oddziale intensywnej terapii od kilku dni, natomiast 71-letni zmarły pacjent trafił do szpitala zakaźnego dopiero we wtorek wieczorem.
We wtorek, 17 marca, resort zdrowia poinformował o śmierci 57-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w szpitalu w Wałbrzychu. Mężczyzna miał choroby współistniejące.
W piątek 13 marca zmarł we wrocławskim szpitalu 73-letni mężczyzna, który z powodu innych chorób trafił do szpitala w stanie ciężkim. Był niewydolny oddechowo przez kilka dni.
W sumie na Dolnym Śląsku z powodu koronawirusa zmarło 5 osób ze wszystkich 14 śmiertelnych ofiar tej choroby w kraju.
Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem
Na terenie województwa dolnośląskiego jest 150 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym pięć osób zmarłych.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1030/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 4114,liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *