Benefis Bogusława Danielewskiego [WIDEO]

Takiego wydarzenia na wrocławskich deskach teatralnych dawno nie było. 16 kwietnia we Wrocławskim Teatrze Komedia odbędzie się benefis 70-lecia pracy artystycznej i 90. urodzin Bogusława Danielewskiego.

To aktor legenda. Cały czas jest aktywny zawodowo i – jak tłumaczy w rozmowie z Radiem Wrocław – nie wyobraża sobie życia bez teatru:

Wojciech Dąbrowski, reżyser, aktor i współtwórca Teatru Komedia zdradza, że w benefisie weźmie udział całe wrocławskie środowisko artystyczne, bo Bogusław Danielewski nadal na scenie jest niedoścignionym wzorem.

Posłuchajmy, co mówi sam o sobie pan Bogusław:

A benefis to nie koniec nowości we Wrocławskim Teatrze Komedia – we wrześniu premiera nowego spektaklu, farsy o roboczym tytule „Babski biznes”.

Fotografia pochodzi z archiwum Teatru Polskiego we Wrocławiu z relacji dotyczącej wręczenia Bogusławowi Danielewskiemu Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Stało się to 14 września 2006 roku.
Bogusław Danielewski należy do grona najwybitniejszych aktorów wrocławskich teatrów i związany jest z nimi od ponad 60 lat. Na jego karierę artystyczną składa się ponad 200 ról w teatrach dramatycznych oraz prawie 100 ról zagranych w Teatrze Telewizji, filmie, operach i operetkach. We Wrocławiu, Łodzi i Wałbrzychu wyreżyserował ponad 50 przedstawień dramatycznych, operetkowych, operowych i telewizyjnych. Prowadził długoletnią (ponad 20 lat) działalność pedagogiczno-dydaktyczną na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *