Zygmunt W. odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa księdza

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Śródmieścia skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu Zygmuntowi W. Mężczyzna oskarżony jest o usiłowanie zabójstwa jednego z wrocławskich księży, Ireneusza Bakalarczyka, notariusza wrocławskiej Kurii.

Do zdarzenia doszło 10 czerwca bieżącego roku w kościele najświętszej Marii na Piasku. Ksiądz Ireneusz Bakalarczyk został zaatakowany gdy szedł na poranną mszę. Sprawca ugodził go nożem w okolicę klatki piersiowej. Pierwszej pomocy udzielili rannemu świadkowie zdarzenia, którzy również zatrzymali napastnika. Duchowny doznał bardzo poważnych obrażeń. Rana była głęboka z krwiakiem przylegającym do wewnętrznej ściany klatki piersiowej i koniuszka serca. Uszkodzone zostało także płuco i przepona. Biegli orzekli, że rana zadana księdzu narażała go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.
Czytaj więcej: Ksiądz został ugodzony nożem przed kościołem
Zygmunt W. od miesięcy przebywa w areszcie. Gdy pytano go o motywy, powiedział, że film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” to dobry trop. Nożownikowi grozi kara dożywotniego więzienia.Przeczytaj też: Mężczyzna, który ugodził nożem księdza, trafił do aresztu
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *