Zwycięstwo na początek sezonu

W 1. kolejce Ekstraligi żużlowcy Betardu Sparty Wrocław wygrali z Falubazem Zielona Góra 47:41.

Nowy sezon zaczął się od groźnie wyglądającego upadku Bartłomieja Kowalskiego i była to niejako zapowiedź tego, co później oglądali kibice. Wywrotkę w piątek na Olimpijskim zaliczyli jeszcze Marcel Kowolik, Piotr Pawlicki i dwa razy Przemysław Pawlicki. Żaden z żużlowców nie ucierpiał poważnie, ale przerywane i powtarzane biegi sprawiły, że mecz się bardzo dłużył.
Po wykluczeniu Kowalskiego w pierwszym biegu w trzyosobowej powtórce Jarosław Hampel był szybszy od Taia Woffindena i goście wygrywali 3:2. Było to jednak ostatnie prowadzenie beniaminka, bo chwilę później para juniorów gospodarzy zwyciężyła podwójnie i zrobiło się 7:4. Świetnie zaprezentował się w tym wyścigu Kowolik, który zaledwie miesiąc temu uzyskał prawo ścigania się w ekstralidze.
Wicemistrzowie Polski nie oddali prowadzenia do końca, ale mecz bynajmniej nie był nudny, bo wynik niemal cały czas był na styku. Po siódmym biegu Sparta wygrywała sześcioma punktami i była to największa przewaga, jaką sobie wypracowała (24:18). Kolejny wyścig, po tym jak wykluczony został Kowolik, a Maciej Janowski zaliczył defekt, zakończył się zwycięstwem Falubazu 5:0 i mecz niemal zaczynał się od nowa (24:23).
Nietypowym wynikiem zakończył się także wyścig 13., z którego najpierw został wykluczony Maciej Janowski, a następnie Piotr Pawlicki. Powtórkę wygrał Duńczyk Rasmus Jensen, a drugi był Brytyjczyk Daniel Bewley i przed biegami nominowanymi gospodarze prowadzili tylko 40:36.
W pierwszym z nich Sparta jechała dwóch na jednego, bo wykluczony został Przemysław Pawlicki, ale w powtórce…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *