Zwycięstwo na koniec sezonu

Siatkarze Cuprum Lubin pokonali GKS Katowice 3:1 w rewanżowym starciu o 13 miejsce Plus Ligi. Przez porażkę w pierwszym spotkaniu 0:3 do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był jednak złoty set – w nim lubinianie ulegli 15:17.

W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana, ale więcej zimnej głowy zachowali przyjezdni. W decydujących momentach zapunktowali i wygrali pierwszą partię 25:23.
W kolejnych trzech odsłonach to jednak lubinianie grali znacznie lepiej. Najpierw zwyciężyli do 19, potem do 20, aż wreszcie w czwartym secie katowiczanie koniecznie chcieli doprowadzić do remisu, tak żeby nie rozgrywać już złotego seta. Cuprum odparło jednak atak i wygrało 26:24.
W złotym secie walka trwała do ostatnich chwil, na przewagi triumfował jednak GKS, wygrywając też rywalizację o 13 miejsce.
KGHM Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 26:24), złoty set: 15:17Pierwszy mecz GKS wygrał 3:0. Zespół z Katowic na koniec sezonu zajął 13. miejsce, a Cuprum 14.
KGHM Cuprum Lubin: Kamil Kwasowski, Paweł Pietraszko, Jake Hanes, Wojciech Ferens, Seweryn Lipiński, Kajetan Kubicki – Maksymilian Granieczny (libero) – Hubert Węgrzyn, Adam Lorenc.
GKS Katowice: Marcin Waliński, Łukasz Usowicz, Damian Domagała, Jonas Kvalen, Bartłomiej Krulicki, Piotr Fenoszyn – Bartosz Mariański (libero) – Dawid Ogórek (libero), Davide Saitta, Lukas Vasina, Sebastian Adamczyk.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *