Żużlowcy Betardu Sparty wygrali na wyjeździe z Unią Leszno 46:44

Bohaterem zaległego meczu pierwszej kolejki Ekstraligi był Maksym Drabik.

Żużlowcy Betardu Sparty objęli prowadzenie już w drugim biegu. Trzy punkty zdobył wtedy Maksym Drabik, a dwa dołożył Damian Dróżdż i było 7:5 dla wrocławskiej drużyny. Goście przewagi nie oddali już do końca.
Dwa kolejne biegi kończyły się remisem, a kolejne dwa zwycięstwami dolnośląskiego zespołu, który był już lepszy 22:14. Unia dopiero 13 bieg rozstrzygnęła na swoją korzyść za sprawą duetu Emil Sajfutdinow, Janusz Kołodziej i zmniejszyła straty do wyniku 35:43. Ekipa z Leszna miała zatem jeszcze szansę na remis. Taki scenariusz szybko wykluczył Maksym Drabik. Zawodnik Betardu Sparty w 14 biegu jako drugi minął linię mety ustępując tylko Januszowi Kołodziejowi. To wystarczyło do zapewnienia zwycięstwa wrocławskiej drużynie.
Maksym Drabik był zresztą tego dnia najlepszym żużlowcem gości zdobywając 13 punktów na które złożyły się trzy wygrane biegi i dwa drugie miejsca.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *