Zobacz wystawę „Zatrzymany w Kadrze. Opowieść o Zbyszku Cybulskim”

Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu przypomina legendę polskiego kina.

Jak mówią twórcy ekspozycji mimo pięciu dekad, które minęły od śmierci aktora nadal pozostaje on jedną z najbardziej tajemniczych postaci polskiej kinematografii. Juliusz Woźny z Ośrodka Pamięć i Przyszłość przypomina, że artysta był bardzo mocno związany z Wrocławiem i regionem:
– Śmierć, która nastąpiła we Wrocławiu. Peron numer trzy na dworcu głównym. Tutaj rzecz o której mało kto pamięta: Zbyszek Cybulski był Kresowiakiem. Potem mieszkał w Dzierżoniowie także jest blisko związany, jest po prostu Dolnoślązakiem. Jednocześnie jest ta tajemnica skrywana za ciemnymi okularami.

Na ekspozycji znalazło się kilkadziesiąt fotografii aktora i planów zdjęciowych oraz filmowe kostiumy. Wystawa będzie czynna do 4 czerwca. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *