Znany pierwszy sparingpartner piłkarzy Śląska

7 stycznia rywalem wrocławian na stadionie przy Oporowskiej będzie inny przedstawiciel Ekstraklasy – Piast Gliwice.

Zawodnicy WKS-u rozpoczęli już indywidualne przygotowania. Treningi drużynowe podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia wznowią 27 grudnia. Pojadą wtedy na trzydniowe zgrupowanie, a potem wrócą do Wrocławia, gdzie będą szlifować formę na obiektach przy ul. Oporowskiej. Ten etap zostanie zamknięty meczem towarzyskim, zaplanowanym na sobotę, 7 stycznia. W czwartek okazało się, że pierwszym sparingpartnerem Śląska będzie rywal z Ekstraklasy – Piastem Gliwice.
Kolejne 5 sparingów wrocławianie rozegrają już podczas zgrupowania w Turcji, z którego do Polski wrócą 20 stycznia.
Pierwsze ligowe starcie WKS-u w 2023 roku odbędzie się 28 stycznia. W sobotę, o godzinie 20.00, Śląsk w derbowej potyczce podejmie KGHM Zagłębie Lubin. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *