Znamy orzeczenie wrocławskiego sądu w sprawie tańca na rurze

Taniec na rurze w klubie nocnym to usługa erotyczna. A takich zakazuje się w strefie wrocławskiego parku kulturowego. Tak orzekł dzisiaj sąd.

Sprawę przeciwko prezesowi zarządu między innymi klubu Burleska, który mieści się na wrocławskim Rynku, wniosła do sądu straż miejska. Zdaniem strażników taniec na rurze, który jest stałym elementem nocnych klubów, różni się od tego prezentowanego na zawodach pole dance. Przede wszystkim tancerki są roznegliżowane, często tańczą toples a częścią ich występów jest często siadanie na kolanach klientów, całowanie ich, czy przytulanie. Dzisiaj wrocławski sąd podzielił zdanie strażników i uznał taniec za usługę o charakterze erotycznym i nałożył na klub karę 3 tysięcy złotych.
Jeżeli wyrok się uprawomocni, może to oznaczać koniec takich klubów na wrocławskim Rynku.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *