Znamy laureatów Wrocławskich Nagród Teatralnej i Muzycznej

Agata Kucińska, Marcin Markowicz i Wojciech Siwek są laureatami tegorocznych Wrocławskich Nagród Teatralnej i Muzycznej.

Agatę Kucińską nagrodzono za 'wybitne kreacje – Rutki w „Motylu” we Wrocławskim Teatrze Lalek i Oskara Matzeratha w „Blaszanym bębenku” w Teatrze Muzycznym Capitol:
Skrzypek Marcin Markowicz został laureatem w dziedzinie Muzyka poważna, za prawykonanie Koncertu skrzypcowego Pawła Mykietyna w twórczym dialogu z NFM Filharmonią Wrocławską pod batutą Jacka Kaspszyka: W kategorii Muzyka rozrywkowa Wrocławską Nagrodę Muzyczną odebrał na dzisiejszej gali w Narodowym Forum Muzyki Wojciech Siwek, jak podkreślili jurorzy w laudacji: osobowość, bez której nie istniałoby wrocławskie życie jazzowe, wieloletni członek rady artystycznej festiwalu Jazz nad Odrą:
Wrocławskie nagrody kulturalne przyznaje corocznie kapituła złożona z dziennikarzy i ekspertów (wśród nich także Grzegorz Chojnowski z Radia Wrocław i Piotr Bartyś z Radia RAM). Laureaci otrzymują dyplomy i fundowane przez Prezydenta Wrocławia 10 tysięcy złotych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *