Znamy datę światowej premiery filmu „Twój Vincent” [WIDEO]

Oficjalna, światowa premiera filmu „Loving Vincent” („Twój Vincent”) odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy we Francji w dniach 12-17.czerwca 2017! – informuje Robert Banasiak, dyrektor CeTA.

4 lata pracy, 115 malarzy, 6,5 tysiąca tubek farb, 62 tysiące obrazów i 88 minut filmu, jakiego świat nie widział. Tak w liczbowym skrócie wyglądała praca przy „Loving Vincent” – niezwykłej biografii Vincenta Van Gogha.

Zdjęcia do filmu „Twój Vincent” (FOTO, WIDEO)

Najpierw nakręcono sceny z udziałem aktorów, później na płótnie były wyświetlane pojedyncze kadry, a malarze odmalowywali je klatka po klatce, by stworzyć ujęcie. Projekt realizowano w Centrum Technologii Audiowizualnych. W sumie powstało ponad 62 tysiące takich obrazów, które po montażu tworzą 88 minutowy film.

Koprodukowany przez CeTA Loving Vincent („Twój Vincent”) znalazł się w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy!
Reżyserem filmu jest Dorota Kobiela. To pierwszy od 50 lat polski reżyser, który znalazł się w konkursie głównym (był nim Walerian Borowczyk). Podczas francuskiego festiwalu, który odbędzie się w dniach 12-17 czerwca, będzie miała miejsce oficjalna światowa premiera tej niezwykłej produkcji!

Robert Banasiak, szef Centrum Technologii Audiowizualnych: – Gdybyśmy ustawili ten obraz na obrazie, to powstałaby wieża, która wychodziłaby ponad atmosferę Ziemi. Pierwsza scena z tego filmu – gdybyśmy ustawili klatka po klatce, obraz na obrazie, to byłby większy niż Empire State Building.

Szef CeTA łumaczy, że przez cztery lata projektu 115 malarzy zużyło 6500 tubek farb, czyli 1300 litrów farb olejnych. – Wyobraźmy sobie poruszające się obrazy Vincenta Van Gogha, ich bohaterów, których nagle ożywiamy….
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *