Znakomity wynik Mateusza Gradeckiego w golfowym St Andrews Links Trophy

Mateusz Gradecki zajął wysokie, dziesiąte miejsce podczas brytyjskich zawodów St Andrews Links Trophy – jednego z najważniejszych amatorskich turniejów golfowych na świecie. W pierwszych trzech rundach polski golfista zanotował wyniki 73, 71, 72. Wynik czwartej, finałowej rundy – 68 uderzeń (-4) – zapewnił zawodnikowi miejsce w pierwszej dziesiątce, był to też najlepszy wynik w całej rundzie finałowej. W rywalizacji wzięło udział łącznie 144 graczy z całego świata. [czytaj więcej]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *