Zmienne szczęście dolnośląskich pierwszoligowców

W 30 kolejce rozgrywek Miedź Legnica wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 2:1, a Chrobry Głogów przegrał z Olimpią Grudziądz 1:3.

Miedź prowadziła z Zagłębiem Sosnowiec już 2:0 tracąc jedynego gola w doliczonym czasie gry. Gospodarzom grało się łatwiej od 37 minuty, kiedy to przy wyniku 1:0 z boiska został wyrzucony Sebastian Milewski, który obejrzał dwie żółte kartki.
Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)Gole: Tomasz Midzierski 16, Jakub Vojtuš 69 – Marcin Sierczyński 90
Miedź: Paweł Kapsa – Jonathan de Amo, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow – Damian Rasak, Petteri Pennanen, Petteri Forsell (68′ Łukasz Garguła), Marquitos – Wojciech Łobodziński (83′ Mladen Bartulović), Jakub Vojtuš
Zagłębie: Wojciech Fabisiak – Marcin Sierczyński, Kamil Wiktorski, Łukasz Bogusławski, Robert Bartczak – Konrad Michalak (83′ Žarko Udovičić), Sebastian Milewski, Tomasz Nowak, Wojciech Łuczak, 19. Martin Pribula (72′  Łukasz Matusiak) – Michał Fidziukiewicz (77′ Dawid Ryndak).
Miedź Legnica po tym zwycięstwie awansowała na piąte miejsce. Z dorobkiem 48 punktów traci dwa oczka do drugiej Olimpii Grudziądz, która zajmuje pozycję premiowaną awansem.
Olimpia zdobyła dziś komplet punktów w Głogowie. Chrobry uległ wyżej notowanemu rywalowi aż 1:3. Mecz mógł skończyć się lepszym wynikiem, ale przy stanie 0:2 Paweł Wojciechowski nie wykorzystał rzutu karnego. Bohaterem gości został Patryk Królczyk, który obronił strzał. W drugiej połowie podobną sztuką popisał się bramkarz gospodarzy. Anatoli Gospodinow zatrzymał uderzenie z rzutu karnego Adama Banasiaka. Ta interwencja na niewiele jednak się zdała. Chrobry i tak przegrywał już wtedy 0:3, a honorowego gola w 84…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *