Zmieniają Przedmieście Oławskie we Wrocławiu

Czy można w jeden weekend zmienić oblicze zaniedbanego osiedla? Można i trzeba próbować – przekonywali uczestnicy warsztatu naprawczego organizowanego przez wrocławskie Muzeum Architektury.

Zmieniają oblicze jednego z najbardziej zaniedbanych osiedli wrocławskich – Przedmieścia Oławskiego, którego częścią jest słynny, cieszący się złą sławą Trójkąt. Na warsztaty naprawcze zaproszono m.in. architektów z Włoch, Portugalii i Niemiec, którzy razem z wolontariuszami i studentami w czterech miejscach osiedla stworzyli instalacje mające uatrakcyjnić tę przestrzeń.
– To pierwsze małe kroki, ale już widzimy pozytywny odbiór mieszkańców – mówi organizatorka Małgorzata Dewosz:

– Dzięki temu, że wyszliśmy do mieszkańców, poznaliśmy ich realne problemy – mówi kurator warsztatów Michał Duda:

Organizatorem akcji jest Muzeum Architektury we Wrocławiu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *