Zmiana trenerska w pierwszoligowym zespole siatkarzy z Wrocławia

Zarząd Gwardii zwolnił z roli pierwszego szkoleniowca drużyny Krzysztofa Janczaka. Zastąpi go Australijczyk Mark Lebedew (na zdj. w środku).

– Krzysztofowi Janczakowi dziękujemy za wkład merytoryczny oraz sportowy w prowadzenie zespołu na przestrzeni 1,5 sezonu pierwszoligowych występów wrocławskiej drużyny – napisał w komunikacie wrocławski klub.
Obowiązki trenera pierwszoligowego zespołu przejmuje Mark Lebedew. Australijczyk do sztabu szkoleniowego Gwardii dołączył w styczniu. Pełnił rolę koordynatora, wspierającego pracę drużyny w 1. Lidze.
Wrocławski zespół zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli zaplecza PlusLigi.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *