Zmarł Michał Wyszowski

Z wielkim smutkiem przekazujemy informację, że Michał Wyszowski, nasz redakcyjny kolega i wałbrzyski korespondent odszedł. Przez ostatnie 8 miesięcy lekarze, rodzina i przyjaciele walczyli o jego życie.

Jak informuje rodzina, organizm nie poradził sobie z kolejnymi powikłaniami po udarze, do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku. Michał miał 39 lat.
– Jeszcze kilka tygodni temu, kiedy nagrywałam reportaż o Michale, wyglądał bardzo dobrze, po prostu spał, samodzielnie oddychał. Lekarze określali jego stan jako wegetatywny, nie wiadomo było dokładnie ile do niego dociera ze świata zewnętrznego – mówi reporterka Radia Wrocław Elżbieta Osowicz.
– Czasem otwierał oczy, czasem mrugał, tak jakby chciał coś powiedzieć bliskim. Przyjaciele nagrywali mu informacje z tego, co dzieje się w Wałbrzychu lub w redakcji. Żona Marta czytała książki i codzienne gazety oraz tygodniki, bo Michał zawsze był na bieżąco. Jego mama była w szpitalu dwa razy dziennie – dodaje Ela Osowicz.
Michał był otoczony opieką bliskich i miał doskonałą opiekę lekarską w wałbrzyskim szpitalu. Lekarze robili wszystko co możliwe, żeby go uratować… niestety, nie udało się.
– Był niezwykłym dziennikarzem i ciepłym człowiekiem. Potwierdzali to wszyscy z którymi rozmawiałam przygotowując reportaż, ludzie liczyli się z jego zdaniem, często powtarzali „Ciekawe co by Misiek powiedział…”
Będzie nam go bardzo brakowało.Posłuchajcie reportażu o Miśku i zostawcie dla niego jakieś ciepłe słowo:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *