Złota polska jesień wróci! W weekend nawet 21 stopni!

Na razie trzeba się jednak zmierzyć z pogodową huśtawką, bo jak mówią synoptycy mapy pogodowe szaleją. Dowodem na to ma być dzisiejszy dzień, kiedy to ranek przywita nas betonowym niebem i deszczową aurą. Taka pogoda towarzyszyć będzie nam tylko przez 2 do 3 dni – mówi Michał Mercik z wrocławskiego IMGW:
– Jest spora szansa na powrót złotej, polskiej jesieni. Od czwartku będzie coraz cieplej. Natomiast koniec tygodnia i początek przyszłego powinna być naprawdę bardzo ładna pogoda z temperaturami lokalnie nawet do 21 stopni i z bardzo dużą ilością słońca.

Dzisiaj na termometrach zobaczymy od 11 do 13 stopni. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą parasola!
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *