Zielone Światło dla Wrocławia. Michał Jaros o transporcie w mieście

We wrocławskiej zajezdni Dąbie Michał Jaros z .Nowoczesnej przedstawił wyniki analizy dotyczącej największych problemów w stolicy Dolnego Śląska i całej wrocławskiej aglomeracji oraz propozycje ich rozwiązania.

– Największym problemem dzisiaj we Wrocławiu jest polityka transportowa.  Wrocław rozwija się dynamicznie w ostatnich latach, napływają do nas nowe inwestycje. Pojawiają się również nowi mieszkańcy, a wraz z nimi samochody i coraz większe korki. Działania miasta nie nadążają za rozwiązywaniem tych problemów. W związku z tym musimy wziąć sprawy w swoje ręce – powiedział poseł Michał Jaros inaugurując akcję Zielone Światło dla Wrocławia.
Poseł przedstawił dane mówiące o tym, że Wrocław jest najbardziej zakorkowanym miastem spośród siedmiu największych miast Polski, a najwolniejsza ulica w kraju znajduje się we Wrocławiu – chodzi o ul. Zwycięską. Średnia prędkość przejazdu tą ulicą w godzinach porannych wynosi 2,2 km/h. Co więcej, wrocławianie stoją w korkach średnio 9 godzin miesięcznie, a przeliczając czas na pieniądze, rocznie tracą aż 81% średniomiesięcznego wynagrodzenia, które we Wrocławiu wynosi 3 549 złotych.
Parlamentarzysta przedstawił również propozycje rozwiązań problemów z uwzględnieniem potrzeb aglomeracji wrocławskiej, przedmieść oraz śródmieścia.
POSŁUCHAJ:

Wśród proponowanych rozwiązań dla aglomeracji znajdują się:
·         Transport aglomeracyjny – zorganizowany we współpracy z MPK oraz Kolejami Dolnośląskimi. Wiąże się z koniecznością powołania Wrocławskiego Związku Metropolitalnego, który będzie koordynował nie tylko politykę transportową, ale również będzie dysponował 200 mln zł rocznie na walkę z korkami. Będzie również nadzorował politykę przestrzenną, tak aby miasto nie rozlewało się w miejscach, w których nie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *