Zgromadzenie działaczy antyaborcyjnych rozwiązane. „Nie ma zgody na tak obrzydliwe sprawy”

Wrocławscy urzędnicy rozwiązali dziś zgromadzenie działaczy pro-life, którzy na wrocławskim rynku pokazywali drastyczne zdjęcia abortowanych płodów.

Nie ma zgody na tak obrzydliwe sprawy w przestrzeni publicznej – napisał na Facebooku prezydent Wrocławia. – Mam nadzieję, że  Sąd i organ ścigania podzielą taką opinię – dodał Jacek Sutryk. 
Działacze Fundacji Pro – Prawo do Życia mówią, że naruszone zostało prawo do wolności zgromadzeń. – To niedopuszczalne, że zabrania się nam pokazywania prawdy o aborcji, a zabijanie dzieci w polskich szpitalach odbywa się w majestacie prawa – komentowali w mediach społecznościowych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *