Zgorzelec: Niedługo Gala Viva Opera

W niedzielę (21.05) w zgorzeleckim MDK gala Viva Opera w wykonaniu międzynarodowej grupy operowej Sonori Ensemble. – Zapowiada się barwny, dynamiczny i emocjonujący wieczór operowo-operetkowy przygotowany specjalnie z okazji Dnia Matki. Przewodnim tematem koncertu będzie miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów scenicznych – mówi Janusz Pawul z  Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. 
Na scenie śpiewacy z Austrii, Czech i Polski zaprezentują ponadczasowe przeboje operetkowe oraz arie, duety i sceny operowe z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m.in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Delibesa, Gounoda, Offenbacha, Straussa, Kalmana i innych. Początek godz. 19. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *