Żeńskie wzmocnienie żużlowego wicemistrza Polski z Wrocławia

Dwuletni kontrakt ze Spartą podpisała Wiktoria Garbowska, jedna z nielicznych kobiet uprawiających tę dyscyplinę w naszym kraju.

Zawodniczka ma 18 lat, a licencję żużlową uzyskała jesienią ubiegłego roku. Garbowska w minionym sezonie broniła barw wrocławskiego zespołu m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.
Zawodniczka z Wrocławia startowała też w międzynarodowych zawodach w Rumunii. Na torze w mieście Braiła zajęła wysokie 9 miejsce, wyprzedzając między innymi żużlowców z Rumunii, Ukrainy i Czech.
W składzie Betardu Sparty na sezon 2020 znajduje się obecnie czworo młodzieżowców – Przemysław Liszka, Patryk Wojdyło, Mateusz Panicz oraz Wiktoria Garbowska.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *