Zdecydowała końcówka. Ślęza wygrywa w Sosnowcu

Koszykarki z Wrocławia w 15. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet pokonały na wyjeździe Zagłębie 78:75.

Lepiej w mecz weszły wrocławianki, które objęły kilkupunktowe prowadzenie. Od stanu 6:13 zespół Jordiego Aragonesa rozpoczął pogoń. Udanie grę prowadziła Jennifer Coleman. Po dziesięciu minutach było 15:17, ale już na początku drugiej odsłony miejscowe wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie (19:17). Po kilku minutach gry było już 25:18. Wrocławianki nie zamierzały jednak oddać pola i po trzech skutecznych atakach było 25:24.
Po celnej „trójce” Ślęza odzyskała prowadzenie (26:29). Na krótko jednak, bo najpierw trafiła Coleman, a następnie wolne wykorzystała Łucja Grzenkowicz (30:29). Końcówka drugiej kwarty upłynęła pod znakiem nieznacznej dominacji Zagłębia. Najpierw trafiła Batabe Zempare, potem przechwyt zaliczyła Alicja Jarząb, po którym akcję punktową zakończyła Coleman i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 38:36.
Na początku drugiej połowy zawodniczki Ślęzy odzyskały prowadzenie (40:41). Po pięciu minutach trzeciej kwarty był remis po 47. Walka kosz za kosz trwała w najlepsze. Przed ostatnią kwartą przyjezdne prowadziły minimalnie 57:55 i o wszystkim w tym niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu miała zadecydować czwarta, ostatnia kwarta.
Po kolejnej celnej trójce podopieczna Arkadiusza Rusina objęły prowadzenie 62:57, ale w odpowiedzi trzy punkty zdobyła Klaudia Wnorowska. Była to pierwsza celna trójka Zagłębia w tym meczu. Drugą popisała się Coleman (65:66). Przy stanie 65:68 trener Aragones wziął czas, aby wprowadzić nieco spokoju w poczynania koszykarek Zagłębia. Po dwóch punktowych akcja Miroslavy Mistinovej Zagłębie…