Zbliża się święto melomanów – 52. Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego

Cztery dni, cztery koncerty, muzycy z Polski, Włoch i Austrii – tak zapowiada się muzyczna uczta w Szczwnie Zdroju.

Na inauguracyjnym koncercie 15 czerwca w Teatrze Zdrojowym zagra Orkiestra Kameralna Polskiego Radia. Jak mówi dyrektor artystyczny festiwalu Maciej Kieres to jak zwykle będzie święto dla melomanów.
– Program nie jest długi. Bez żadnych dodatków, otoczek typu kolorowe jarmarki, muszle koncertowe i cuda. To nie o to na tym festiwalu chodzi. Dopiero co zakończyły się potężne dni Szczawna, trwały cztery dni, kto chciał mieć baloniki, gumy do żucia to miał.

– Festiwal jest Henryka Wieniawskiego co nie oznacza, że tam ma dominować tylko jego muzyka. To jest festiwal skrzypcowy i wiolinistyczny –  dodaje dyrektor Kieres:

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Burmistrz Szczawna Marek Fedoruk liczy na to, że publiczność dopisze, tak jak w poprzednich latach:
– Sala byłą zawsze pełna. Koncerty były wówczas na powietrzu i zawsze cieszyły się dużym uznaniem. Publiczność Wałbrzycha, Szczawna i kuracjusze walą do nas na festiwal drzwiami i oknami

Na koncert inauguracyjny i finałowy, trzeba wcześniej zgłosić się po wejściówki. Festiwal potrwa do 18 czerwca.
Program 52. Międzynarodowego Festiwalu im. Henryka Wieniawskiego

15.06.2017

18:30 Deptak spacerowy przy Teatrze ZdrojowymUroczyste złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Henryka Wieniawskiego
19:00 Teatr ZdrojowyKoncert Inauguracyjny
Maria Włoszczowska – skrzypce (Laureatka Nagrody Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego)Julita Przybylska-Nowak – fortepianJarosław Pietrzak – skrzypceAnna Duczmal-Mróz – dyrygentOrkiestra Kameralna Polskiego Radia…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *