Zbadamy powietrze, którym oddychasz [FORMULARZ]

Dolnośląski Alarm Smogowy i Radio Wrocław znów sprawdzą dla Ciebie, czym oddychasz.

Podobnie jak rok temu ruszamy z akcją kontroli jakości powietrza w miejscowościach, gdzie nie ma zainstalowanych pyłomierzy. Zgłoszenia można wpisywać w formularzu poniżej. Więcej o akcji piszemy tutaj:

Dolny Śląsk bez smogu: Sprawdzimy, czym oddychają mieszkańcy

Wrocławskie rady osiedli chcą czystego powietrza. 15 z nich podpisało się pod petycją o podjęciu działań, które mają wpłynąć na poprawę jakości powietrza w mieście. Osiedlowi radni chcą między innymi, żeby miasto prowadziło na znacznie większą skalę termomodernizację budynków, a także by w przyszłym budżecie zapewniło 50 milionów złotych na dofinansowania do ekologicznych pieców. Na razie ludzie radzą sobie jak potrafią – tłumaczy Magdalena Rozwadowska z Rady Osiedla Ołbin:
– Ludzie grzeją albo węglem albo na własny koszt wymieniają piece na gazowe, podczas gdy sieć ciepłownicza biegnie w ulicy. Jest to skandal.

Zależy nam też na ograniczeniu ruchu samochodów, zwłaszcza tych najmniej ekologicznych – mówi Joanna Stańczyk z rady osiedla północnego:
– Być może należałoby przemyśleć zakaz wjazdu starych diesli do miasta.
Przypominamy, że w związku z pracami nad uchwałą antysmogową, samorząd województwa prowadzi konsultacje społeczne.
POSŁUCHA PUBLICYSTKI RADIA WROCŁAW:

Napiszcie, gdzie powinien pojawić się pyłomierzuzasadniając wybraną lokalizację
[contact id=58]WYŚLIJ[/contact]
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.