Zbadaj swoje znamiona we Wrocławiu

W ten weekend wrocławskie Kąpielisko Glinianki przemienia się w centrum edukacji zdrowotnej. Do niedzieli (od 11 do 16) zespół rakoobrony uczy jak bezpiecznie się opalać, a specjaliści badają znamiona.
– Znamiona kilku dzisiejszych pacjentów wymagały kontroli – mówi lekarz dermatolog Justyna Kwapisz. Dobrze, że się u nas pojawili – dodaje. Zaznacza także, że na słońce należy niezwykle uważać.

Celem kampanii Rakooborny jest wczesna profilaktyka przeciwkonowotworowa. Bezpłatne badania znamion we Wrocławiu można wykonać także w każdy wtorek na ulicy Dobrzyńskiej. Szczegółowe informacje na rakoobrona.pl.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *