Zatrzymano gang złodziei samochodów

8 osób zatrzymanych, odzyskany skradziony pojazd oraz wiele części samochodowych i zabezpieczone środki odurzające, to efekt prowadzonych we wtorek działań operacyjnych przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policjanci zlikwidowali grupę zajmującą się m.in. kradzieżami pojazdów, części samochodowych oraz innego mienia z naczep ciężarówek.

W jej skład wchodziła kobieta oraz mężczyźni w wieku od 24 do 45 lat, których kryminalni namierzyli i zatrzymali podczas szeroko zakrojonych działań realizowanych na ternie woj. dolnośląskiego. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.
W trakcie przeszukań prowadzonych w miejscach zamieszkania oraz pomieszczeniach wykorzystywanych przez podejrzanych, policjanci zabezpieczyli m.in. środki odurzające oraz różnego rodzaju części samochodowe. Wiele wskazuję na to, że pochodzą one z przestępstw dokonanych wcześniej. Zlikwidowano dwie dziuple samochodowe, a w jednej z nich ujawniono osobowe Alfa Romeo, które było już pocięte na części i w fazie przygotowania do sprzedaży, a pochodziło z kradzieży na ternie Wrocławia. Kolejne działania, to odzyskany samochód dostawczy marki Fiat, który został skradziony na terenie powiatu świdnickiego. W mieszkaniu jednego z członków grupy policjanci zabezpieczyli także pistolet gazowy, a części pochodzące z różnych pojazdów, które przejęli funkcjonariusze, zostaną teraz poddane identyfikacji w celu potwierdzenia, czy i z jakich pochodzą przestępstw.

Zwalczanie tego rodzaju uciążliwej przestępczości, to jeden z priorytetów działań policjantów wchodzących w skład Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Podczas dzisiejszej akcji współpracowali m.in. z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz policjantami z wrocławskiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, z uwagi na mogące wystąpić…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.