Zatruta Odra. Debata ekspertów w specjalnym wydaniu „Rozmów o końcu świata”

Katastrofa ekologiczna na Odrze była tematem dyskusji ekspertów specjalnego wydania „Rozmów o końcu świata” w TVN24. Krzysztof Smolnicki, geohydrolog, przedstawiciel koalicji „Czas na Odrę”, stwierdził, że „ewidentnie państwo zawiodło”. – To jest koniec Odry, jaką znaliśmy. W zasadzie będziemy borykali się z tym lata, mówimy tutaj o dziesiątkach lat – mówiła doktor Alicja Pawelec, specjalistka do spraw ochrony wód. Profesor Zbigniew Karaczun z SGGW stwierdził, że Odra „została zamordowana”, a geograf i meteorolog Michał Brennek mówił, że to „absolutne fiasko państwowego systemu ochrony przyrody”.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.