Zarzuty dla działaczki KOD-u

Działaczka KOD-u i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Agnieszka G. usłyszała dziś w jeleniogórskiej prokuraturze zarzuty naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariusza policji. Chodzi o policjanta, który ochraniał w grudniu ubiegłego roku wizytę minister edukacji Anny Zalewskiej. KOD demonstrował wtedy przeciw reformie edukacji. Podczas kiedy minister opuszczała budynek Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, gdzie odbyło się spotkanie w sprawie reformy edukacji, doszło do szamotaniny demonstrantów z będącymi po cywilnemu policjantami.
Działaczka KOD-u uważa, że to ona została napadnięta, mężczyzna, o którym nie wiedziała nawet, że jest policjantem próbował ją przewrócić, rozdarł kurtkę i spowodował siniaki.
Kobieta odmówiła składania wyjaśnień w prokuraturze, gdzie była z adwokatem Iloną Grabas, która zastępowała Romana Giertycha. Mecenas Giertych zapowiedział, że jeśli dojdzie w tej sprawie do procesu, będzie działaczkę KOD-u bronił przed sądem osobiście.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *