Zanussi o Tarkowskim. Kim był? Co chciał przekazać? [ZOBACZ]

Dla jednych, jeden z najważniejszych reżyserów XX wieku, dla innych twórca niemal nieznany, a przynajmniej jeszcze nie odkryty. Kim był Andriej Tarkowski, jaką prawdę o człowieku i świecie przekazywał w swoich filmach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukali uczestnicy III Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej pt. „Antropologia kina Andrieja Tarkowskiego”, któa odbyła się w Wyższym Seminarium Franciszkanów we Wrocławiu.

Udział w konferencji wzięli m.in. prof. Krzysztof Zanussi, dr hab. Joanna Wojnicka z Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ, ks. prof. dr hab. Marek Lis z UO oraz Tomasz Cyz, muzykolog i reżyser operowy.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *