Zagłębie pewnie awansowało do najlepszej szesnastki Pucharu Polski

Piłkarze z Lubina lepsi od wicemistrzów Polski. Zagłębie pokonało przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 2:1 i awansowało do 1/8 finału rozgrywek. Bramki dla miedziowych zdobyli Jarosław Kubicki i Łukasz Janoszka.

Można było się mocno obawiać tej konfrontacji. Jagiellonia w ostatnich miesiącach notowała dobre wyniki na stadionie w Lubinie. Po powrocie „Miedziowych” do ekstraklasy zespół Zagłębia dwukrotnie gościł Jagę na swoim stadionie i dwukrotnie przegrał. Ostatni mecz białostoczanie po szalonym spotkaniu wygrali 4:3, a decydująca bramka autorstwa Arvydasa Novikovasa padła już w czasie doliczonym do drugiej połowy.
Zagłębie wyciągnęło wnioski z tych porażek i zaprezentowało się dziś bardzo dobrze. Choć Arvydas Novikovas znów zdobył bramkę w ostatniej sekundzie spotkania, ostatecznie nie dała ona sukcesu drużynie gości.
Podopieczni Piotra Stokowca objęli prowadzenie w 34. minucie. Gola strzelił Jarosław Kubicki. Niezwykle istotne dla losów meczu okazały się 62. i 63. minuta. Najpierw drugą żółtą kartę otrzymał Bartosz Kwiecień, a sześćdziesiąt sekund później Zagłębie zdobyło drugą bramkę. Do siatki trafił Łukasz Janoszka. Jagiellonię stać było tylko na gola kontaktowego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *