Zagłębie Lubin zmierzy się z Azotami Puławy

Przed piłkarzami ręcznymi Zagłębia ostatni mecz w tym roku.

Faworyta starcia nie trudno wskazać, bez wątpienia będą nimi goście, którzy są aktualnymi brązowymi medalistami mistrzostw Polski. Azoty na najniższym stopniu podium stawały również w dwóch przednich sezonach. W obecnych rozgrywkach w Puławach już nie tylko mówi się o brązowym medalu, ale coraz głośniej słuchać głosy o walce o medal z cenniejszego kruszcu.
Wystarczy spojrzeć na kadrę ekipy z Puław, aby wiedzieć, że to rywal bardzo silny. Nazwiska takie jak Bogdanow, Orzechowski, Panić, Jurecki czy Titov mówią same za siebie. Ten ostatni, grając jeszcze w Legionowie często okazywał się najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. W barwach Azotów zobaczymy także Wojciecha Gumińskiego, który jeszcze do niedawna reprezentował barwy Zagłębia Lubin.
Puławianie oprócz występów w ekstraklasie reprezentują także nasz kraj na arenie międzynarodowej. Dzięki zwycięstwu w dwumeczu z duńskim Holstebro Azoty awansowały do fazy grupowej Pucharu EHF, gdzie zmierzą się z Chambery Savoie Mont Blanc Handball, Fraikin BM Granollers oraz Wacker Thun.
W lidze Azoty do tej pory zanotowały tylko trzy porażki – z Vive, Górnikiem i Wisłą, z tym że z zespołem z Płocka przegrali po karnych. W tabeli grupy pomarańczowej puławianie zajmują drugie miejsce.
Azoty to bardzo doświadczony zespół, to co mają wygrywać wygrywają. Musimy wyjść na parkiet i wierzyć z zwycięstwo. Na pewno nie poddamy się bez walki, to mogę zagwarantować. Co będzie, to zobaczymy po sześćdziesięciu minutach gry – mówi Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia Lubin.
Początek meczu Zagłębie – Azoty…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *