Zagłębie Lubin i KPR Kobierzyce zagrają o Puchar Polski [TRANSMISJA]

Początek finału w Gnieźnie dziś o 16:00. Na relację zapraszamy do Radia Wrocław.

Obie drużyny zakończyły sezon w ubiegłą sobotę w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. W derbowym spotkaniu w ramach 28. serii Zagłębie pokonało KPR 27:24, prowadząc niemal przez całe spotkanie, chociaż rywalki niemal cały czas naciskały.
Spotkania pomiędzy ekipami z Lubina i Kobierzyc najczęściej są zacięte i emocjonujące, a ich losy ważą się do ostatnich sekund. Na parkiecie w Gnieźnie zobaczymy aktualne mistrzynie Polski i brązowe medalistki, które tym razem powalczą o Puchar Polski.
Miedziowe będą bronić tego trofeum, wywalczonego przed rokiem. Zagłębie ma na swoim koncie łącznie siedem Pucharów Polski, w tym trzy zdobyte z rzędu. Dla KPR-u będzie to pierwszy finał i pierwsza szansa na zgarnięcie tego trofeum.
KPR w drodze do wielkiego finału najpierw pewnie pokonał Suzuki Koronę Handball Kielce 43:23, a następnie po niesamowitym meczu i bramce po końcowej syrenie pokonał na wyjeździe MKS FunFloor Perłę Lublin 27:26. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej awans zapewniły sobie dzięki pewnej domowej wygranej z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 34:24.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *