Zagłębie lepsze od ekipy z Kobierzyc, KPR Jelenia Góra przegrał u siebie

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wygrały z KPR Kobierzyce 33:16 (16:8) w meczu 22. kolejki ekstraklasy. Najwięcej bramek zdobyła skrzydłowa lubinianek Agnieszka Jochymek, która pokonała bramkę gości osiem razy. Trzy gole dla Kobierzyc rzuciła Jagoda Linkowska.
Pokonane z parkietu schodziły dziś piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra. Przegrały u siebie z Pogonią Baltica Szczecin 20:35 (7:17). Najskuteczniejsza była Daria Zawistowska, która zdobyła dziewięć bramek dla gości, dla pokonanej drużyny pięć goli rzuciła Aleksandra Tomczyk. Zagłębie ma 35 punktów i jest na drugim miejscu w tabeli. KPR Kobierzyce pozostało na ósmej pozycji (12 pkt), a KPR Jelenia Góra (7 pkt) jest 11.
To ostatnia w tym sezonie kolejka rundy zasadniczej. Zagłębie powalczy teraz o medale mistrzostw Polski w grupie 1-6, KPR Kobierzyce i KPR Jelenia Góra zagrają o pozostanie w elicie. 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *