Zadecydowała fatalna końcówka. Turów uległ w Słupsku

Koszykarze ze Zgorzelca przegrali z Czarnymi 72:78. O wyniku przesądziły trzy ostatnie minuty spotkania.

Słaby początek, świetny środek oraz brak sił i skuteczności w końcówce – tak w największym skrócie można podsumować występ zgorzelczan w słupskiej Gryfii.
Mecz rozpoczął się kapitalnie dla gospodarzy. W 9. minucie po trafieniu za 3 Mantasa Cesnauskisa, Czarni prowadzili już 21:6. Goście, którzy w inauguracyjnej odsłonie mieli spore problemy ze skutecznością (tylko 13 punktów), właściwy rytm gry złapali dopiero w drugiej kwarcie. Ta część meczu była popisem w wykonaniu podopiecznych Mathiasa Fischera. W 17. minucie po trafieniu Kirka Archibeque’a Turów odzyskał inicjatywę (27:26). Festiwal strzelecki, którym brali udział Tweety Carter, Denis Ikovlev i Michał Michalak trwał także na początku trzeciej części meczu. W 25. minucie po trzypunktowym trafieniu Michalaka zgorzelczanie prowadzili już różnicą 11 punktów. Im bliżej jednak było końca meczu, tym bardziej Turów tracił impet. Jeszcze na 2,5 minuty przed końcową syreną zgorzelczanie prowadzili 72:68. Mało kto przypuszczał, że już do końca meczu, zespół trenera Fishera nie zdobędzie żadnego punktu.
Dwie dobre akcje nowego gracza Czarnych – Dallina Bachynskiego pozwoliły gospodarzom odzyskać prowadzenie. Turów grał chaotycznie i nie potrafił skutecznie odpowiedzieć. Zwycięstwo drużyny ze Słupska przypieczętowały rzuty wolne Anthony’ego Goodsa i Mantasa Cesnauskisa.
Czarni Słupsk – PGE Turów Zgorzelec 78:72 (23:13, 11:25, 22:21, 22:13)
Czarni: Mantas Cesnauskis 13,Anthony Goods 13, David Kravish 12, Chavaughn Lewis 11, Grzegorz Surmacz 9, Dallin Bachynski 4, Piotr Dąbrowski 0.
PGE…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *