Z każdym dniem będzie coraz chłodniej [PROGNOZA]

Synoptycy nie pozostawiają złudzeń – to nie będą wiosenne święta. Przez cały najbliższy tydzień można spodziewać się chmur i przelotnego deszczu, w górach nawet śniegu.

14, 12, 10 stopni Celsjusza – tak w najbliższych dniach będzie spadać temperatura na Dolnym Śląsku. Do tego jak przewiduje wrocławski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej można w tym czasie spodziewać się przelotnego deszczu, a w górach nawet śniegu.

– Na święta czeka nas napływ chłodnej masy powietrza. Będzie coraz chłodniej. W sobotę to będzie około 14 stopni, w niedzielę 12, a w poniedziałek 10-11. Praktycznie każdego dnia możliwe są przelotne opady deszczu, a w szczytowych partiach Sudetów śniegu – przyznaje dyżurny synoptyk Piotr Ojrzyński.
Słońce nawet jeśli się pojawi, to tylko przez chwilę.

– Słonce w przerwach miedzy opadami, natomiast wiosny jeszcze nie widać. Ten chłód zagości u nas na dłużej. Będą przerwy między opadami, z dłużej trwającymi przejaśnieniami – dodaje Piotr Ojrzyński.
Na mapach pogodowych wiosny na razie nie widać.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *