Wyśpiewali milion złotych dla małych pacjentów Przylądka Nadziei

Ponad milion złotych udało się wylicytować na wczorajszym koncercie Nadziei na rzecz Fundacji „Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. We wrocławskim NFM wystapili m.in Olga Bończyk i Zbigniew Wodecki. – Robię to z pobudek egoistycznych – lubię się dzielić z ludźmi tym co mam, dlatego, że chcę iść do nieba. To jest bardzo proste przełożenie. Każdy dobry uczynek podobno kiedyś się zwraca – uśmiecha się Zbigniew Wodecki: 
Olga Bończyk dodaje: -Zawsze jest tak, że jak gra się koncerty charytatywne to jest z tyłu głowy, że robi się coś wyjątkowego, coś dobrego. Na swój sposób jest to bardzo przyjemne, bo łechce naszą zwykłą ludzką próżność, że to my dzisiaj możemy się czymś dzielić, bo ktoś jest w potrzebie.

Publiczność okazała się wyjątkowo hojna – jednego wieczoru udało się zebrać 1 mln. zł. Skrzypce Georga Michaela wylicytowano za 190 tys., a mandalę Martyny Wojciechowskiej, znanej podróżniczki i ambasadorki fundacji za 290 tys. Fundacja po raz kolejny pobiła rekord, bo rok wcześniej zebrała 750 tysięcy złotych, a dwa lata temu pół miliona. – Gala na rzecz małych pacjentów wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej jest też wyjątkowa z innego powodu. To jedyny taki koncert w Polsce, podczas którego na scenie występują sponsorzy Fundacji. Jego unikatowa formuła zakłada bowiem, że w pierwszej części w rolę wokalistów i muzyków wcielają się przedstawiciele banków, korporacji i firm, wspierających dzieci chore na raka – mówi Anna Czujko z fundacji. Na scenie stanęli przedstawiciele 11 firm wspierających małych pacjentów. Akompaniował im Dziubek Band.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.