Wyścig o „Brabancką Strzałę”: To nie był dzień kolarzy CCC

Ośmiu kolarzy grupy CCC Sprandi Polkowice wystąpiło w tradycyjnym wyścigu o „Brabancką Strzałę”. Dzisiejsza rywalizacja liczyła 197 km i była ostatnim etapem przygotowań przed Amstel Gold Race. Pomarańczowi nie wypadli jednak najlepiej.
Po wygraną ostatecznie sięgnął Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) . Kolarze z CCC uplasowali się poza czołową „20”.
Emocje zaczęły się na 55. kilometrze, kiedy peleton wchłonął ucieczkę, a odskakiwać zaczęła gupa śmiałków. Ostatecznie spośród atakujących, na czele do mety dojechało siedmiu, a na ostatnim podjeździe do czołówki zdołali przeskoczyć Petr Vakoc (Quick Step Floors) i Tim Wellens (Lotto-Soudal). Duet ten nie był w stanie ograć w sprincie pod górę Sonny Colbrelliego (Bahrain-Merida). Włoch cieszył się z wygranej, drugi był Vakoc, a trzeci Tiesji Benoot (Lotto-Soudal).
To nie był dzień kolarzy CCC Sprandi Polkowice, gdyż najwyżej sklasyfikowany Jan Tratnik był 35.
Skład CCC Sprandi Polkowice na De Brabantse Pijl – La Flèche Brabançonne (12.04, 1.HC): Maciej Paterski, Simone Ponzi, Frantisek Sisr, Jan Tratnik, Michał Paluta, Adrian Kurek, Jonas Koch i Jakub Kaczmarek
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *