Wymiana ciepła we Wrocławiu. Przyjdź po ciepły sweter

Co można zrobić lepszego zimą niż wymienić się ciepłem? We Wrocławiu ruszyła właśnie akcja wymiany zimowych ubrań – wieszak stanął w przejściu Garncarskim przy Wrocławskim Domu Literatury.

Swetry, czapki, szaliki, zimowe buty, czy skarpety. Czyli każde ubrania, które pomogą nam się ogrzać w zimowe dni i noce. Do Wrocławia dotarła tegoroczna edycja akcji „Wymiana ciepła”. W Przejściu Garncarskim w rynku stanął wieszak z ubraniami. Agata Matkowska z Wrocławskiego Domu Literatury, która koordynuje akcję tłumaczy, że do „Wymiany ciepła” może dołączyć każdy i każdy może skorzystać z wywieszonych ubrań:

Osoby potrzebujące podchodzą, biorą co jest im potrzebne. I już:

Już pierwszego dnia wiele ubrań znalazło nowych właścicieli. Ciągle też przybywa kolejnych czapek czy swetrów:

Jak na akcję reagują wrocławianie? Pozytywnie:

Kolejne lokalizacje, gdzie miałyby zostać wystawione wieszaki z ciepłą odzieżą, można oznaczyć na stronie www.wymianaciepla.pl.
POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *