Wyjazdowe porażki piłkarzy ręcznych

Zagłębie Lubin uległo w Zabrzu Górnikowi 27:38, a Chrobry Głogów przegrał w Szczecinie z Pogonią 19:27 w meczach 8 kolejki Superligi.

Miedziowi zaczęli mecz z Górnikiem od prowadzenia 4:1, ale to był ostatni dobry moment. Gospodarze szybko zbudowali sobie przewagę i prowadzili do przerwie 19:10.
W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, ale lubinianie nie mieli szans odrobić starty z pierwszej części gry. Najwięcej bramek – 9 – zdobył Szymon Sićko, a stuprocentową skutecznością mogli pochwalić się m.in. Krzysztof Łyżwa i Marcel Sroczyk, którzy zdobyli sześć bramek na sześć prób.
NMC Górnik Zabrze – MKS Zagłębie Lubin 38:27 (19:10)NMC Górnik: Skrzyniarz, Galia, Kazimier – Kondratiuk 3, Sluijters, Łyżwa 6, Gogola 2, Sićko 9, Buszkow 4, Tomczak 3, Czuwara 2, Bondzior 3, Bis 1, Pawelec, Daćko 5.Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Borowczyk, Pawlaczyk 1, Tokaj 2, Kupiec, Chychykalo 4, Gębala 6, Bogacz 3, Sroczyk 6, Marciniak 3, Hajnos 1, Adamski, Stankiewicz 1, Pietruszko.
Odwrotnie wyglądał mecz w Szczecinie. Tutaj Chrobry Głogów do przerwy był równorzędnym przeciwnikiem dla Pogoni przegrywając tylko dwoma bramkami. O losach spotkania zadecydowała druga połowa.
Bohaterem meczu był bramkarz gospodarzy – Anton Terekhof. Ukrainiec bronił z 53% skutecznością.Sandra Spa Pogoń Szczecin – Chrobry Głogów 27:19 (12:10)Sandra Spa Pogoń: Terekhof, Gawryś – Telenga, Wrzesiński 1, Wąsowski, Horiha 2 Krupa 1, Bosy 2, Biernacki 1, Jedziniak, Krysiak 2, Matuszak 3, Rybski 8 (4/4), Zaremba 3, Fedeńczak 4.Chrobry: Stachera, Kapela – Wawrzyniak, Zdobylak 4 (4/4), Podobas 3, Sadowski, Klinger 1, Babicz 2 (0/1), Przysiek 2 (2/3), Tylutki, Marszałek 3, Orpik 2, Jamioł, Krzysztofik,…