Wygrana Zagłębia Lubin, porażka KPRu Gminy Kobierzyce

To bilans dolnośląskich drużyn w kolejnych meczach ekstraklasy piłkarek ręcznych.

W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pokonały Galiczankę Lwów 41:27.
Zagłębie od początku narzuciło rywalkom swój styl gry. Mistrzynie Polski rozpędzały się i z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Zespół ze Lwowa nie zamierzał jednak składać broni i nie pozwolił odskoczyć na wyraźniejsze prowadzenie. W drugim kwadransie pierwszej połowy zawodniczki z Lubina zaczęły odskakiwać rywalkom i do przerwy prowadziły różnicą pięciu bramek.
W drugiej połowie Zagłębie zaprezentowało się z jeszcze lepsze strony. Kolejny raz klasą samą w sobie była Karolina Kochaniak-Sala, która znów została najlepszą zawodniczką meczu. Skuteczność? 10 na 10. i to mówi samo za siebie. Karolinie wtórowały Adrianna Górna i Emilia Galińska. Już w 37. minucie było 27:17 dla Zagłębia. W 56. minucie na parkiecie zobaczyliśmy wychowankę klubu z Lubina, Wiktorię Kocińską. Zagłębie ostatecznie wygrało aż 41:27. Ofensywa mistrzyń Polski w meczu z Galiczanką była kluczem do zwycięstwa, a liczba bramek rzuconych rywalkom może mówić sama za siebie.
Zagłębie Lubin – Galiczanka Lwów 42:27 (21:12)
Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Zima, Wąż – Łabuda 4, Pankowska, Kocińska, Sustkova 1, Górna 7, Drabik 2, Galińska 5, Michalak 4, Bujnochova 3, Kochaniak-Sala 10, Matieli 3, Milojević 1.
W innym spotkaniu KPR Gminy Kobierzyce przegrał w Lublinie z MKSem 22:28.
Wynik spotkania otworzyła Marianna Rebicova, która sprawiała zawodniczkom Edyty Majdzińskiej najwięcej problemów na początku meczu. W ekipie KPRu szczególnie skuteczna była za to Mariola Wiertelak. Oba…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.