Wygrana wrocławskich żużlowców na inaurację Ekstraligi

W spotkaniu 2. kolejki zespół Betardu Sparty pokonał na Stadionie Olimpijskim Apatora Toruń 51:39. Dla wrocławian był to pierwszy ligowy występ w sezonie, bo ich inauguracyjny mecz w Grudziądzu został przełożony.

Pierwszy mecz w nowym sezonie na Stadionie Olimpijskim nie przyniósł wielkich emocji. Sparta pewnie pokonała beniaminka z Torunia potwierdzając, że jest mocnym kandydatem do tytułu mistrza Polski.
Gospodarze wyszli na prowadzenie po drugim biegu, kiedy para Michał Curzytek i Przemysław Liszka pewnie pokonała 5:1 Karola Żupińskiego i Krzysztofa Lewandowskiego. W tym jednym wyścigu młodzieżowcy gospodarzy zdobyli więcej punktów niż ich rówieśnicy w ekipie gości przez całe spotkanie.
Chwilę później w oficjalnym meczu w barwach Sparty zadebiutował pozyskany przed sezonem Artem Łaguta i zdobył swoje pierwsze trzy punkty. Najlepiej spod taśmy wyszedł Australijczyk Jack Holder, ale popełnił błąd przy wyjściu z pierwszego łuku, co momentalnie wykorzystał Rosjanin i później nie dał już się doścignąć. Wrocławianie wygrali ten wyścig 4:2 i prowadzili 15:9.
Po raz drugi na tor Łaguta wyjechał w biegu siódmym, a za partnera miał Macieja Janowskiego. Ten drugi sprytnie wypchnął na pierwszym łuku Chrisa Holdera i wrocławska para znalazła się na dwóch pierwszych miejscach. Australijczyk próbował jeszcze atakować na dystansie, ale Spartanie nie dali się rozdzielić i odnieśli podwójne zwycięstwo. W całym meczu było już 26:16.
Goście stosowali rezerwy taktyczne i zwykłe, ale w najlepszym wypadku dawało to remis. Pierwszą wygraną biegową odnieśli dopiero w wyścigu 11. Najlepsza para Apatora Jack Holder i Paweł Przedpełski po wyjściu z pierwszego łuku objęła prowadzenie, a za nimi jechał Janowski i Gleb Czugunow. Ten ostatni w piątek nie radził sobie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *