Wydawnictwa: Nasza Księgarnia i Tako z nagrodą DOBRE STRONY 2018!

W piątek wieczorem podczas uroczystej gali towarzyszącej 9. Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu DOBRE STRONY 2018. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, została przyznana w dwóch osobnych kategoriach: książka dla dzieci oraz książka dla młodzieży i trafiła do Wydawnictwa Nasza Księgarnia z Warszawy oraz Wydawnictwa Tako z Torunia. Laureaci otrzymali po dwadzieścia tysięcy złotych.

Ogólnopolski Konkurs DOBRE STRONY na Najlepszą Książkę dla Dzieci i Młodzieży jest stałym elementem wrocławskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony. Jury w składzie: Anita Wincencjusz-Patyna (przewodnicząca), Katarzyna Kujawa, Katarzyna Bury i Piotr Młodożeniec w pierwszym etapie konkursu nominowało do nagrody po pięć książek w każdej z kategorii.
Książki dla dzieci:- Blexbolex, Nasze wakacje, Wytwórnia – Carl Johanson, Autochody, Zakamarki – Dorota Kassjanowicz i Gosia Herba, Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!, Znak – Susie Morgenstern i Serge Bloch, Różowa walizka, Adamada – Ewa i Paweł Pawlak, Mały atlas ptaków, Nasza Księgarnia
Książki dla młodzieży:- Elena Favilli i Francesca Cavallo, Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet, Debit – Anna Hoglund, O tym można rozmawiać tylko z królikami, Zakamarki – Ewa Solarz i Robert Czajka, Wszystko widzę jako sztukę, Wytwórnia – Pablo Neruda i Isidro Ferrer, Księga pytań, TAKO- Olga Tokarczuk i Joanna Concejo, Zgubiona dusza, Format
25 maja podczas uroczystej gali nagrody wręczyli: Jarosław Broda – Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia i Anna Morawiecka – szefowa Targów. Werdykt odczytała Anita Wincencjusz-Patyna – przewodnicząca Jury.
Jury główną nagrodę w kategorii książka dla dzieci przyznało Wydawnictwu Nasza Księgarnia za Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków, wrocławskich autorów i ilustratorów. Jury nagrodziło tę pozycję „za osobiste i wnikliwe, pełne pasji obserwacje ornitologiczne autorów z wielkimi sercami i talentami”…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *