Wybuch bomby w autobusie. Zdjęcia z eksperymentu procesowego

Czy bomba pozostawiona w autobusie linii 145 we Wrocławiu mogła zabić pasażerów? A jeśli tak to ilu? Odpowiedzi m.in. na takie pytanie szukali śledczy.
W tym celu przeprowadzono eksperyment procesowy. Zdetonowali w identycznym autobusie na policyjnym poligonie taki sam ładunek jaki kilka miesięcy temu podłożył aresztowany student.

Przypomnijmy – ładunek został wyniesiony z pojazdu przez kierowcę. Nikomu nic poważnego się nie stało także dlatego, że bomba była źle wykonana. 

Pierwsza rozprawa 20 marca.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *