Wybory do Rad Osiedli we Wrocławiu: Ostatni gwizdek

Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać swoją kandydaturę do wrocławskich rad osiedli. Te przyjmowane są do 24 marca w siedzibie miejskiej komisji wyborczej w Sukiennicach.

Żeby wystartować w wyborach trzeba mieć skończone 18 lat, być obywatelem Unii Europejskiej a także zdobyć poparcie 15 osób. Najważniejsze są jednak dobre chęci i pomysł na siebie – mówi Łukasz Łaskawiec z Wroclawskiego Centrum Rozwoju Społecznego:

Wybory zostaną zorganizowane 23 kwietnia na 48 osiedlach. Na kandydatów czeka blisko 800 miejsc.
W wyborach mogą brać udział wszyscy mieszkańcy danego osiedla. Osoby niezameldowane powinny wcześniej dopisać się do listy wyborczej lub w dniu wyborów udowodnić że mieszkają w konkretnym miejscu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *