Wszystko o e-receptach [POSŁUCHAJ]

E – recepty – już za kilka dni wszyscy lekarze będą wypisywali leki w formie elektronicznej. Medycy nadal się szkolą, choć system jest testowany od roku. Już teraz każdego dnia wypisywanych jest około 1,2 mln takich dokumentów, od 7 stycznia może ich być dwa razy tyle.

Dyrektor dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu Zbigniew Terek przekonuje, że to rozwiązanie będzie korzystne dla wszystkich:

Pacjenci z którymi rozmawialiśmy przed jedną z wrocławskich aptek przyznają, że jeszcze niewiele wiedzą o e-receptach:

Chorzy nadal mogą dostawać papierowe recepty, tylko będą na nich kody kreskowe. Ci, którzy chcą dostawać recepty elektroniczne na telefon lub adres mailowy, muszą założyć Profil Zaufany i Internetowe Konto Pacjenta. Można zrobić to przez bank, w którym mamy konto lub w jednym z wyznaczonych punktów potwierdzających. 
POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z MAGAZYNU REPORTERÓW RADIA WROCŁAW:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *