Wspominamy ludzi Radia Wrocław

Michał Wyszowski (zm.2017). Pisał o złotym pociągu, przywiózł z Kanady niezwykłą kolekcję zdjęć zamku Książ sprzed ponad stu lat, był autorem niecodziennych informacji z regionu. Wiecznie w biegu, do zaprzyjaźnionej knajpy wpadał jak po ogień i rzucał tylko: „Kawa na wynocha!”. Nie miał czasu, by usiąść – gnał do swoich bohaterów.
Miśka nie ma z nami od maja, ale mam wciąż wydaje się, że to tylko chwilowa nieobecność…
W ostatnich miesiącach był otoczony bliskimi i miał doskonałą opiekę w wałbrzyskim szpitalu, a lekarze robili wszystko co możliwe, by go uratować. Niestety – jego organizm nie poradził sobie z powikłaniami po udarze.
Misiek miał 39 lat.

Reportaż i wspomnienie Michała Wyszowskiego

Ewa Szumańska (zm.2011)- Kultowa młoda lekarka i wieloletnia dziennikarka Radia Wrocław, znakomita pisarka, reportażystka, autorka słuchowisk radiowych.
„Zawsze byłam bardzo zdrowa i bardzo silna, uwierzyłam więc, że będę pisać do końca i odejdę „w biegu”. A tu ciągle żyję, ale sił mi już definitywnie zabrakło” – tymi słowami Ewa Szumańska żegnała się z czytelnikami Tygodnika Powszechnego. Zasłynęła jako autorka popularnej serii „Z pamiętnika młodej lekarki”.
Urodziła się  w Warszawie. W czasach II wojny światowej działała w Armii Krajowej, brała też udział w Powstaniu Warszawskim.
Grała na scenach teatralnych Krakowa, Łodzi i Wrocławia. Od lat 50-tych współpracowała z Radiem Wrocław, współtworzyła „Studio 202”.
Za swoją wieloletnią pracę dla Polskiego Radia otrzymała Złoty Mikrofon. Miała 90 lat.

Paweł Krotowski  (zm.2010) – Dziennikarz – najpierw Radia Eska, później Programu Miejskiego Radia Wrocław. Pracował w Polskiej Sekcji BBC w Londynie, a po jej rozwiązaniu wrócił do Polski i związał się zawodowo z Radiem RAM.
Był zapalonym podróżnikiem a swoją pasją potrafił dzielić się z innymi. Wyruszył w ostatnią podróż, ale na zawsze zostanie w naszych sercach.
Jan Kaczmarek (zm.2007) – W tym roku mija 10 lat od śmierci artysty, który w naszym radiu przepracował ponad dwie dekady.Nieśmiały uśmiech,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.