WrocWalk Marathon powraca – będą nowości

Wydarzenie odbędzie się 11 listopada, ale w nieco innych, jesiennych okolicznościach i z nowym, patriotycznym motywem przewodnim.

Uczestnicy będą mieli możliwość odwiedzić miejsca nie zawsze dostępne na co dzień, skorzystać ze specjalnych, okolicznościowych warsztatów i wydarzeń oraz wziąć udział w wyjątkowych, patriotycznych atrakcjach dodatkowych. Do wyboru będą trzy różne, tematyczne trasy: Wrocławskie Muzea i Kościoły, Trasa Sportowa (najdłuższa) oraz Trasa Rodzinna.
Biegacze-spacerowicze po wcześniejszym zapisaniu odbierają mapę – kartę uczestnika z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. W każdym z nich otrzymują pieczątkę i mogą zwiedzić dane miejsce lub skorzystać z dodatkowych aktywności (zależnie od lokalizacji). Kto zbierze wszystkie pieczątki dostanie na mecie medal. Czas pokonania wszystkich punktów nie jest istotny – w wydarzeniu liczy się jedynie udział, spacer po Wrocławiu oraz poznawanie historii miasta.
Wziąć udział w wydarzeniu mogą całe grupy, w tym osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych. Zapisy na stronie wrocwalkmarathon.pl.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *