Wrocławski teatr pantomimy z premierą spektaklu „Where do we go from here”

Przez cały 2019 rok obchodziliśmy setną rocznicę urodzin twórcy wrocławskiej pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Punktem kulminacyjnym obchodów jest premiera spektaklu „Where do we go from here” przygotowana przez cały zespół tego teatru.

– Spektakl będzie nietypowy dla mimów bowiem pojawią się w nim słowa – mówi występująca gościnnie w tym przedstawieniu Małgorzata Witkowska z Teatru Polskiego w Bydgoszczy:

Przedstawienie reżyseruje Ewelina Marciniak dla której inspiracją była głośna książka George Saundersa „Lincoln w Bardo”. 
– To trudny temat, przeważnie uciekamy od niego – mówi aktor pantomimy Zbigniew Koźmiński:

Premiera jutro o godzinie 19.00. Spektakle popremierowe zaplanowano na 30 listopada, 6, 7 i 8 grudnia na dużej scenie Teatru Polskiego przy ul. Zapolskiej.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *