Wrocławski stadion olimpijski ma nowe oświetlenie

Zakończyła się instalacja nowego oświetlenia na wrocławskim stadionie olimpijskim. Dziś zostanie przetestowane. Nowe oświetlenie jest wbudowane w zadaszenie, a także na masztach. Jak mówi Marek Szempliński z UM – Jest ono nie tylko bardziej ekonomiczne, dzięki ledowym żarówkom, ale też dostosowane do konkretnych potrzeb:

Nowe lampy od razu po włączeniu świecą pełnym blaskiem. Poprzednie żarówki potrzebowały dodatkowego czasu na rozświetlenie.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *